آخرین های ایران رویت
خانه » آموزش Revit رویت » مشکل ایجاد نشدن دال در زمان ترسیم پله Stair در رویت Revit
کانال تلگرامی ایران رویت

مشکل ایجاد نشدن دال در زمان ترسیم پله Stair در رویت Revit

revit-stair-monolithic-error00

در زمان ترسیم پله Stair با ابزار Stiar By Sketch در نرم افزار رویت Revit  ، ممکن است در ترسیم پله های ال شکل L shape یا سه طرفه ، سه بازو یا چهارطرفه ، چهار بازو بعد از زدن دکمه Finish یا تیک سبز در تب Modify با خطای زیر مواجه می شوید :

Can not Make Monolithic Stair

در این حالت شما با اینکه در تنظیمات پله در پنجره Edit Type گزینه Monolithic Stair را برای ایجاد شدن دال پله فعال کرده اید ولی باز دال ایجاد نمی شود .

revit-stair-monolithic-error01

برای حل این مشکل پله را انتخاب کرده و در پنجره Edit Type در ردیف های آخر دو گزینه برای تنظیم ضخامت دال پله و ضخامت دال پاگرد وجود دارد .

گزینه Stringer Carriage Height برای تنظیم ضخامت دال زیر پله و گزینه Landing Carriage Height برای تنظیم ضخامت دال پله در رویت Revit می باشد . با تغییر مقادیر عددی این دو گزینه مشکل شما برطرف خواهد شد .

revit-stair-monolithic-error03

در گزینه ضخامت دال پله Stringer مقدار عددی را کم کرده به طور مثال از ۱۵ به ۱۲ سانتی متر تغییر دهید و در گزینه Landing مقدار عددی را زیاد کرده و به طور مثال از ۳۰ به ۳۲ سانت تغییر دهید ، مشکل شما برطرف خواهد شد .

توجه داشته باشید که در تغییر مقدار نکات اجرایی را نیز باید در نظر گرفته و مقادیر از محدوده ای بیشتر یا کمتر قابل اجرا نمی باشد . قابل ذکر است که ممکن است در مراحل بعدی با تغییر گزینه هایی مثل طول آبچک پله Nosing Lenght ممکن است باز دال حذف شده و پیغام Can not Make Monolithic Stair را مشاهده کنید که باز تغییر مقادیر ضخامت دال یا پاگرد مشکل ترسیمی پله Stair در ترسم پلانهای معماری با رویت Revit برطرف خواهد شد .

با تشکر ، تا آموزشهای بعدی در نرم افزار رویت Revit

revit-stair-monolithic-error02

[instagramy name=imo3aser style=lite info_pos=top info_layout=1 shape=square size=70 media=1 layout=grid link=file columns=1 speed=3000 effect=blindX window= 1 logo= 1 nofollow= 1 credit= 1 ]
تبلیغات در ایران رویت

درباره آموزش رویت در ایران Revit

ایران رویت ، سایت تخصصی آموزش نرم افزار رویت Revit در ایران می باشد . ما در ایران رویت iranrevit با به اشتراک گذاری اطلاعات ، تجربیات و آموزش های کاربردی خود سعی در معرفی هر چه بیشتر نرم افزار رویت Revit به جامعه مهندسی و طراحی ایران داریم.

10 نظر

 1. ممنون از نکته ای که در مورد پله گفتید.مبشه آموزش ترسیم حرفه ای پله هم در سایت باشه.
  ممنون

  • با سلام به معمار جوان عزیز ، حتما در برنامه آموزشی ایران رویت آموزش تصویری پله های حرفه ای قرار دارد .

 2. یه سوال هم دارم.این اتفاق مثلا در پله های گرد یا دوطرفه ممکن نبست باشه.

  • با سلام به معمار جوان عزیز ، این مشکل بیشتر در پله های ال و ۳ طرفه و ۴ طرفه در نرم افزار Revit اتفاق می افته ولی با توجه به پیچیدگی پله در سایر فرم های پله هم این امکان وجود دارد .

 3. سلام،خسته نباشید،عذر میخوام چطور میتونم عضو گروه تلگرامی مدرسان رویت بشم؟

 4. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه
  بدین

 5. خسته نباشید مرسی به خاطر این
  وبسایت مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.