آخرین های ایران رویت
خانه » آموزش Revit رویت » تعریف کلید میانبر shortcut برای یک ابزار در رویت Revit
کانال تلگرامی ایران رویت

تعریف کلید میانبر shortcut برای یک ابزار در رویت Revit

revit-define-shortcut00شاید برای شما این سوال پیش بیاد که چطوری میشه در نرم افزار رویت Revit کلید میانبر برای یک ابزار خاص تعریف کرد . استفاده از کلیدهای میانبر سرعت ترسیم را در نرم افزار رویت بالا می برد . برای تعریف کلید میانبر برای یک ابزار خاص نظیر پله Stair تنها کافی است از تب view در پانل windows ابزار user interface را انتخاب کرده و در زیرمجموعه ابزارهای روی ابزار Keyboard Shortcuts کلیک کنید یا از کلید میانبر KS استفاده کنید .

revit-define-shortcut01در پنجره باز شده در قسمت Search نام ابزار مورد نظر مثل Stair را تایپ کرده تا نرم افزار ابزار را برای شما در پنجره وسط لیست کند . یکی گزینه های لیست شده در کادر وسط را انتخاب کرده و سپس در کادر پایین در قسمت Press New Keys کلید میانبر مورد نظر را برای ابزار انتخاب شده وارد کنید و بعد دکمه OK را بزنید .

دقت کنید که کلید میانبر وارد شده نباید از قبل برای ابزاری تعریف شده باشد . به طور مثال ما در این مثال برای ابزار پله Stair کلید میانبر PL را وارد کردیم .

revit-define-shortcut02بعد از اختصاص کلید میانبر برای ابزار مورد نظر با بردن نشانگر موس روی ابزار مورد نظر در () کلید میانبر وارد شده را می توان مشاهده کرد .

revit-define-shortcut04

تبلیغات در ایران رویت

درباره آموزش رویت در ایران Revit

ایران رویت ، سایت تخصصی آموزش نرم افزار رویت Revit در ایران می باشد . ما در ایران رویت iranrevit با به اشتراک گذاری اطلاعات ، تجربیات و آموزش های کاربردی خود سعی در معرفی هر چه بیشتر نرم افزار رویت Revit به جامعه مهندسی و طراحی ایران داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.