آخرین های ایران رویت
خانه » آموزش بیم سنتر ایران » مفهوم ابعاد در مدل سه بعدی با رویکرد بیم BIM Dimensions
کانال تلگرامی ایران رویت

مفهوم ابعاد در مدل سه بعدی با رویکرد بیم BIM Dimensions

ابعاد بیم BIM Dimensions یکی از مفاهیم پایه و مهم در فناوری بیم BIM مدلسازی اطلاعات ساختمانی می باشد. وقتی درمورد ابعاد اطلاعاتی صحبت می کنیم، این ابعاد اطلاعاتی وارد مدل اطلاعاتی می شوند پس ما در هر مرحله با اضافه کردن یک سری اطلاعات می توانیم مدل کامل تری را تولید کنیم. مبحث BIM Dimension از ۲D تا ۷D می باشد که در ادامه بخش قبلی مجموعه مقالات مفاهیم پایه فناوری BIM توسط بیم سنتر ایران  IRAN BIM CENTER بررسی خواهد شد.

ابعاد بیم BIM Dimensions همانند پازل های اطلاعاتی یک مدل بیم را تکامل داده و پروژه را در رسیدن به یکپارچگی اطلاعاتی از طراحی تا ساخت و بهره برداری هدایت می کند . ابعاد بیم BIM Dimensions در هر بعد یا مرحله دارای راه کار های نرم افزاری و گردش کار مختص به خود می باشد که هر مرحله نیاز به توجه ویژه خود دارد .

ابعاد بیم BIM Dimensions

  1. ۲D ترسیمات دو بعدی
  2. ۳D مدلسازی سه بعدی با اطلاعات
  3. ۴D زمانبندی
  4. ۵D هزینه
  5. ۶D پایداری ، انرژی ، تامین کالا و نیروی انسانی
  6. ۷D تعمیر و نگهداری

همچنین می توانید استفاده از نرم افزار رویت Revit به عنوان ابزاری برای پیاده سازی بیم را از طریق دوره های آموزشی بیم سنتر ایران که در فروشگاه قابل دسترسی و دانلود است، فرا گیرید.

ابعاد بیم BIM Dimensions
ابعاد بیم BIM Dimensions

برای مشاهده متن کامل مقاله آموزشی روی تصویر بالا کلیک کنید تا وارد سایت اصلی بیم سنتر ایران IRAN BIM CENTER شوید .

تبلیغات در ایران رویت

درباره آموزش رویت در ایران Revit

ایران رویت ، سایت تخصصی آموزش نرم افزار رویت Revit در ایران می باشد . ما در ایران رویت iranrevit با به اشتراک گذاری اطلاعات ، تجربیات و آموزش های کاربردی خود سعی در معرفی هر چه بیشتر نرم افزار رویت Revit به جامعه مهندسی و طراحی ایران داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.