آخرین های ایران رویت
خانه » آموزش نرم افزار » آموزش Autocad اتوکد » کلید های تقلب در اتوکد – پیش گفتار
کانال تلگرامی ایران رویت

کلید های تقلب در اتوکد – پیش گفتار

کلید های تقلب در اتوکد-پیش گفتار

 

در بیشتر محیط های نرم افزاری کلید هایی برای کوتاه کردن مسیر کاربر وجود دارد؛ بیشتر ما با کلید های ترکیبی معروف تحت ویندوز مثل ctrl + z =Undo ، ctrl + c =Copy ، ctrl + v =Paste آشنا هستیم و شاید گاهی هم از آنها استفاده می کنیم.استفاده از این کلید های میانبر سرعت عمل ما را افزایش می دهند، مخصوصاً اگر به استفاده از آنها عادت کنیم.

پیش تر در مقاله ای به موضوع کلید های میانبر در رویت پرداخته بودیم؛ نرم افزار اتوکد نیز به عنوان یکی از قوی ترین نرم افزار های ترسیم نقشه دارای کلید های میانبر زیادی است که ما در این مجموعه مقالات آن ها را کلید های تقلب در اتوکد می نامیم.

در ادامه با ایران رویت  و من ، مهدی ملکی جهان همراه باشید…

وقتی به یک نقشه کش حرفه ای در زمان کار با نرم افزار اتوکد نگاه می کنیم، به خوبی می توانیم همکاری دست چپ و راست را در اجرای دستورات ببینیم! سرعت عمل آنها به مراتب بیشتر از افرادی است که دستورات را فقط از طریق کلیک ماوس اجرا می کنند!

حرفه ای ها به خوبی اهمیت کلید های میانبر را درک کرده اند ؛ در واقع نشانگر ماوس برای کلیک روی نماد یک دستور از صفحه ترسیم نرم افزار خارج نمی شود و در نتیجه بلافاصله پس از وارد شدن دستور توسط صفحه کلید به اجرای بدون وقفه آن می پرازد.

وقتی به یک نقشه کش حرفه ای در زمان کار با نرم افزار اتوکد نگاه می کنیم، به خوبی می توانیم همکاری دست چپ و راست را در اجرای دستورات ببینیم! سرعت عمل آنها به مراتب بیشتر از افرادی است که دستورات را فقط از طریق کلیک ماوس اجرا می کنند!

حتی اگر اعتقادی به صرفه جویی زمان هم نداشه باشیم استفاده از این کلید ها به تقسیم  عادلانه وظایف بین دست چپ و راست و در نتیجه عدم خستگی زود هنگام ما در زمان ترسیم کمک شایانی می کند.

هر چند به خاطر سپردن کلید های که پرکاربرد، چندان سخت هم نیست ولکن لزومی ندارد حتماً همه ی این کلید ها را حفظ و یا استفاده کرد؛ در یک کلام، به کارگیری حتی یک کلید تقلب هم به حرفه ای شدن کاربر کمک کرده و پس از مدتی تبدیل به یک عادت خواهد شد.

البته که در صورت عادت به استفاده از این کلید ها، در زمان ترسیم و احیاناً طراحی ، بهتر میتوان روی صفحه ترسیم تمرکز کرد.

بگذریم…

کلید های تقلب در اتوکد را از چند نگاه میتوان دسته بندی کرد؛ مثلاً از نظر نوع وظیفه یا چند بخشی بودن و یا محل قرار گیری در صفحه کلید و یا…

و اما دسته بندی ما:

۱- کلید های تابعی (F1 ,F2 ,F3 ,…)
۲- کلید های میانبر (A ,B ,C ,D ,…)
۳- کلید های ترکیبی (Ctrl+A ,Ctrl+B ,Ctrl+C ,…)
۴- کلید های خاص (Enter ,Space ,Esc ,…)

۱- کلید های تابعی (F1 ,F2 ,F3 ,…) ۲- کلید های میانبر (A ,B ,C ,D ,…) ۳- کلید های ترکیبی (Ctrl+A ,Ctrl+B ,Ctrl+C ,…) ۴- کلید های خاص (Enter ,Space ,Esc ,…)


 

این مقدمه ای بود برای شروع مجموعه مقاله هایی با عنوان “کلید های تقلب در اتوکد”

در مقاله های بعدی هر یک از دسته های فوق را در چند مقاله برای شما تشریح خواهیم کرد.

  • شما تا چه اندازه از کلیدهای تقلب در اتوکد استفاده می کنید؟
  • پر کاربرد ترین کلید تقلب که سراغ دارید کدام یکی است؟
  • نظرات شما در کاربردی و بهتر شدن مطالب به ما کمک می کند.
تبلیغات در ایران رویت

درباره آموزش رویت در ایران Revit

ایران رویت ، سایت تخصصی آموزش نرم افزار رویت Revit در ایران می باشد . ما در ایران رویت iranrevit با به اشتراک گذاری اطلاعات ، تجربیات و آموزش های کاربردی خود سعی در معرفی هر چه بیشتر نرم افزار رویت Revit به جامعه مهندسی و طراحی ایران داریم.

چک کردن

رفع مشکل پرینت فونت فارسی اتوکد Autocad

دوستان گاها براتون پیش اومده که داخل برنامه اتوکد زمانی که شما نوشته ی رو ...

یک نظر

  1. سلام مهندس ملک جهان.لطفا تکنیک های بیشتری از اتوکد را در سایت آموزش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.