آخرین های ایران رویت
خانه » آموزش بیم سنتر ایران » مفاهیم اولیه فناوری مدلسازی اطلاعات ساختمانی چیست
کانال تلگرامی ایران رویت

مفاهیم اولیه فناوری مدلسازی اطلاعات ساختمانی چیست

مفاهیم پایه فناوری BIM یا مدلسازی اطلاعات ساختمانی یا بیم به عنوان یک فناوری نوظهور ، که در سالهای اخیر در ایران و جهان به عنوان یک بحث علمی داغ در طراحی، ساخت و بهره برداری پروژه های ساختمانی در مورد آن صحبت می شود. این فناوری یا دانش، مورد توجه تیم های طراحی، ساخت، مطالعات، سرمایه گذاری و همه ی دست اندر کاران صنعت ساختمان قرار گرفته که در بیشتر کشورها تبدیل به قوانین و الزاماتی برای طراحی، اجرا، تحویل و بهره برداری پروژه ها شده است.

در ایران نیز قوانینی در قالب سند چشم انداز فناوری بیم تصویب شده و به زودی برای شروع در پروژه ها، شاهد استفاده اختیاری، تشویقی و در نهایت به صورت الزامی از فناوری بیم خواهیم بود.

BIM بیم به عنوان یک دانش نو ظهور در سراسر جهان تلاش در ایجاد همکاری یکپارچه در قالب تولید یک مدل اطلاعاتی چند بعدی در راستای افزایش کیفیت و کاهش زمان و هزینه پروژه ها دارد .

مفاهیم پایه فناوری بیم BIM و آشنایی با جزییات این مفاهیم از اهمیت زیادی برای دوری از اشتباهات الزامی می باشد .یکی از موضوعات مهم در خصوص فناوری بیم BIM استفاده از ابزاری از این دانش در قالب نام نرم افزارها می باشد و به اشتباه بیم را یک یا مجموعه ای از نرم افزار توصیف می کنند .  نرم افزار هایی مانند رویت Revit، آرشیکد Archicad، تکلا استراکچر Tekla Structures  تنها یک ابزار یا یک راه کار در فناوری بیم هستند.

بیم نرم افزار نیست .

بیم نرم افزار رویت است .

فناوری بیم مجموعه ای از پروسه ها و راهکار ها در کنار ابزار هایی مانند نرم افزار، سخت افزار، اینترنت و غیره می باشد که می توانند برای ما تولید مدل اطلاعاتی کنند، همچنین این مدل اطلاعاتی میتواند بسیار کاربردی و تاثیر گذار باشد و ما می توانیم از آن ها به عنوان یک مدل بهینه در خصوص صنعت ساختمان سازی استفاده کنیم.

به کار گیری فناوری بیم BIM یا Building Information Modeling به ما در طراحی و تولید پروژه هایی با کیفیت بالاتر، صرف زمان و هزینه کمتر کمک می کند، که این پارامتر ها منجر به بهره برداری طولانی مدت، توسط نسل بعد از پروژه می شود. در فناوری بیم مفاهیم گسترده ای وجود دارد که اطلاع از همه ی آن ها برای شناخت، یادگیری و ورود به فناوری بیم ضروری است. این مفاهیم در چند بخش متوالی توسط بیم سنتر ایران Iranbimcenter بررسی خواهد شد. همچنین می توانید استفاده از نرم افزار رویت به عنوان ابزاری برای پیاده سازی بیم را از طریق دوره های آموزشی بیم سنتر ایران که در فروشگاه قابل دسترسی و دانلود است، فرا گیرید.

 

مفاهیم بیم
مفاهیم بیم

برای مشاهده متن کامل مقاله آموزشی روی تصویر بالا کلیک کنید تا وارد سایت اصلی بیم سنتر ایران IRAN BIM CENTER شوید .

تبلیغات در ایران رویت

درباره آموزش رویت در ایران Revit

ایران رویت ، سایت تخصصی آموزش نرم افزار رویت Revit در ایران می باشد . ما در ایران رویت iranrevit با به اشتراک گذاری اطلاعات ، تجربیات و آموزش های کاربردی خود سعی در معرفی هر چه بیشتر نرم افزار رویت Revit به جامعه مهندسی و طراحی ایران داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.