آخرین های ایران رویت
خانه » آموزش Revit رویت » ترسیم ترازهای فرعی در رویت Revit
کانال تلگرامی ایران رویت

ترسیم ترازهای فرعی در رویت Revit

Revit-Elevation-Level00در نرم افزار رویت Revit در زمان ترسیم تراز های ارتفاعی برای ایجاد شدن پلان و کدهای ارتفاعی ، در نوار ابزار Option Bar به صورت پیش فرض گزینه Make Plan View فعال می باشد . با فعال بودن این گزینه در زمان ترسیم به ازای ترسیم هر تراز ارتفاعی یک پلان کف FloorPlan و پلان سقف کاذب CeilingPlan در پنجره Project Browser ایجاد می شود .

Revit-Elevation-Level02در صورتی که تنها نیاز به ایجاد کد ارتفاعی داشته باشیم و نیازی به ایجاد شدن پلان نباشد می توان با غیرفعال کردن گزینه Make Plan View تراز و کد ارتفاعی بدون پلان ایجاد کنیم . رنگ پیش فرض این تراز ها بجای آبی رنگ ، سیاه رنگ می باشد .

کاربرد ترازهای فرعی ، در تراز کفسازی و اختلاف ارتفاع ، OKB پنجره ها ، ارتفاع پارتیشن های کاذب و موارد مشابه است .

Revit-Elevation-Level01شما می توانید سایر آموزش های نرم افزار رویت Revit را از منوی آموزش رویت Revit در ایران رویت iranrevit مشاهده نمایید .

تبلیغات در ایران رویت

درباره آموزش رویت در ایران Revit

ایران رویت ، سایت تخصصی آموزش نرم افزار رویت Revit در ایران می باشد . ما در ایران رویت iranrevit با به اشتراک گذاری اطلاعات ، تجربیات و آموزش های کاربردی خود سعی در معرفی هر چه بیشتر نرم افزار رویت Revit به جامعه مهندسی و طراحی ایران داریم.

2 نظر

  1. سید حامد موسوی نسب

    با سلام و خسته نباشید؛ آیا ایجاد تراز فرعی برای کف پاگرد راه پله ها در میان طبقات از لحاظ اصولی کار درستی است؟

    • سلام حامد عزیز
      تصمیم برای ایجاد تراز فرعی مربوط به استراتژی های ترسیمی می باشد اما در مورد ترسیم پاگرد چون ابزار پله به صورت اتمات پاگرد ایجاد می کنه نیازی به تراز فرعی نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.